Bilgi ve Danışma Hattı: 0212 572 20 00

Hakkımızda


Bizi Tanıyın

35 yıllık tecrübe… 

Eğitim yayıncılığı alanında 35 yıllık tecrübeye sahip Okyanus Yayıncılık, ortaokul ve liseler için sınavlara hazırlık ve ders kitapları hazırlamak amacıyla kurulmuştur. Okyanus Yayıncılık, öğrencilerinin konuları daha iyi ve daha kolay öğrenmesine yardımcı olacak yayınlar çıkarmayı kendine misyon edinmiştir.

Okyanus Yayıncılık’ın başlıca ürünleri şu şekilde sıralanabilir:

Lise Grubunda:

- Özel Ders Konseptli Kitaplar

- Kolay Öğrenme Konseptli 40 Seans Kitaplar

- En Kolay Öğrenme Konseptli 4 Seans Kitaplar

- Çek-Kopar Testleri

- Test Okyanusu ( Kutulu Yaprak Testler )

Ortaokul Grubunda: 

- Kazanım Konseptli Soru Bankası Seti

- İpucu Yaprak Testleri

 

Felsefemiz

Eğitim bir yaşam biçimidir…

Okyanus Yayıncılık, ülkemiz gençliğinin eğitimine katkıda bulunarak onları geleceğe en iyi şekilde hazırlama misyonuyla kurulmuştur. Kendileri de eğitimci olan kurucularımız, eğitim yayıncılığını ticari bir faaliyet olarak değil, bir yaşam tarzı olarak benimsemektedir. 

 

Türkiye’de Milli Eğitim Bakanlığı’nın paydaşı olan istisnai yayınevlerinden biri olan Okyanus Yayıncılık, Türk Milli Eğitimi’nin genel amaç ve ilkelerinden taviz vermemesinin yanı sıra, birlikte çalıştığı kurumlarla işbirliğinin ötesinde “kader birliği” yapması, yenilikçiliği temel değer olarak benimsemesi ve yatırım yaptığı her alanda en iyi olmak için mücadele vermesi sayesinde, kurumsal hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Neden Okyanus?

Gençleri anlayan, öğrenmeyi kolaylaştıran yayınevi…

Yapılan araştırmalar, standart yayınların öğrencilerin 4’te 3’üne zor geldiğini ortaya koymaktadır.  

Gençleri anlamayı yayıncılık faaliyetlerinin merkezine koyan Okyanus Yayıncılık, eğitimi kolaylaştırma hedefiyle uyumlu olarak, ortaokul ve lise öğrencilerinin öğrenme zorluğunu aşmasına yardımcı olan yenilikçi yayınlar hazırlamaktadır.

Öğrenmeyi kolaylaştıran Özel Ders Konseptli Kitaplar, 40 Seans ve 4 Seans Kitaplarının yanı sıra, Akıllı Öğretim sitesinde soru bankası kitaplarında yer alan soruların çözümlerinin videolarına da yer vererek, öğrencilerin ve öğretmenlerin hayatını kolaylaştırmayı hedeflemektedir.

Siz de Okyanus Yayıncılık’ı tercih edin, öğrenmenin ve öğretmenin çok daha kolay olduğu yeni bir dünyayı keşfedin!